Powrót

2022/07/20

IV MSK Bachorze 2017


Impreza skromnie zaczęła się w piątkowy wieczór, kiedy to na nocleg przyjechało kilku kolegów z sąsiednich OT.
Z Piotrem SP2LQP po przywitaniu, daliśmy szansę na integrację tej grupy (udanej zresztą), a sami poświęciliśmy
czas na wstępne przygotowanie sprzętu nagłaśniającego, wizyjnego i antenowego na następny dzień. Także powiesiliśmy
plakaty z "rozkładem zajęć" na sobotę.
Sobota rozpoczęła się pracą sekretariatu po śniadaniu. Zajęliśmy się głównie rejestracją przybywających koleżanek i kolegów z rodzinami. Kwaterowaniem zajmowała się Pani Agnieszka, nowa dyrektor ośrodka.

Oficjalne powitanie i otwarcie IV MSK odbyło się o 11:00 - dokonał tego Piotr SP2LQP.

Następnie obyły się prelekcje: Piotra SP2LQP na temat stacji pogodowej z akwizycją danych APRS (SR2WXC) pracującej
w klubie SP2KFQ w Chojnicach. Kolejne wystąpienie to dzieło Przemka SP7VC opowiadającego o "Rebel DX Group" oraz ostatniej wyprawie DX'owej. W szczególności zdjęcia i opowieść - egzotyczne widoki przykuły uwagę licznej widowni.
Ostanie wystąpienie przed obiadem to opowieść Leszka SQ2DYF na temat K3 wraz z jego prezentacją.
Zanim udaliśmy się na smaczny obiad zgromadziliśmy się na wspólne zdjęcie.
Po obiedzie poprowadziłem wycieczkę po Parku Narodowym Bory Tucholskie. Pokonanie trasy 8 km zajęło grupie prawie 3 godziny, ale po drodze czyste powietrze, ciekawe rośliny np. łan owadożernej rosiczki okrągłolistnej na jeziorem Wielkie Gacno.
W tym czasie na sali wykładowej Paweł SP2FP opowiedział o najnowszych konstrukcjach radiowych, po wykładzie prezentował działanie "Kaefelka" oraz Skorpiona w namiocie. Andrzej SP1GU opowiedział również o własnych domowych konstrukcjach. Sporo emocji wzbudziło wystąpienie Marka SP2MKO o antenach. Na koniec wystąpił nasz przedstawiciel Janusz SQ2OFS i zaprezentował odbiorniki SDR. Po krótkim teoretycznym wykładzie nastąpiła I część zajęć praktycznych.

Na koniec o 18:30 to na co wielu czekało - losowanie nagród. Losy zgodnie z przyjętym regulaminem otrzymali nadawcy i nasłuchowcy. Wydaliśmy 101 losów. Nagrody ufundowali: Cezary SP2UKL, Klub SP2TMT, ZG PZK (książki SP6T), Wojtek SP2ALT (książka SP4BBU), karty QSL Adam SP2T, Wójt gminy Chojnice - karty QSL oraz główną nagrodę: tygodniowy pobyt w Charzykowach. Dwie "Marysie" wyciągały losy tak długo, aż wszystkie zostały odebrane. Główną nagrodę wylosował Jurek SP2DDV i liczymy, że z niej skorzysta.

Po kolacji Janusz SQ2OFS dalej prowadził ćwiczenia i trzeba było je zakończyć z niedosytem, bowiem o 21 rozpoczęło się ognisko. Na ognisku pozostali nocujący z soboty na niedzielę.

Dla niezainteresowanych prelekcjami dostępne były namioty z ławeczkami, ławeczki i alejki oraz okolice ośrodka. W namiocie można było wydać nadmiar gotówki, bowiem duże stoisko przygotował "Ham Radio Shop" czyli Cezary SP7UKL, Leszek SP1BKS oraz Andrzej SP2HOU.

Zapewniliśmy również opiekę dla dzieci, tylko szkoda że paru milusińskich trzymało się bardziej swojej mamy.
Pogoda w sobotę dopisała, więc nasze spotkanie przebiegało planowo, w miłej, spokojnej atmosferze.

A na koniec trochę statystyki. Zarejestrowaliśmy 117 osób, w tym 88 nadawców PZK i trzynastu nie należących do PZK,
XYL i dzieci łącznie 16 osób. Z naszego OT było 20 uczestników. Przyjechali też koledzy z OT25. Zaskoczeniem były odwiedziny kolegi Jari OH3JL.

Dziękujemy prelegentom: Piotrowi SP2LQP, Przemkowi SP7VC, Leszkowi SQ2DYF, Pawłowi SP2FP, Andrzejowi SP1GU,
Markowi SP2MKO oraz Januszowi SQ2OFS.

Na koniec podziękowania należy złożyć też grupie kolegów pracujących bezpośrednio w obsłudze: Piotrowi SP2LQP, Grzegorzowi SQ2MTK, Grzegorzowi SQ2PHK, Karolowi SP2RTA (o sobie nie wspomnę) oraz Andrzejowi SQ2MMS za przywleczenie "odkurzacza" jak mawia Piotr, czyli maszyny do kawy.

IV MSK Bachorze 2017


Opublikował: SQ2RH na bazie danych archiwalnych
Share this news: