Powrót

2023/12/14

Krótkofalarska choinka świąteczna powstała w Pomorskim Oddziale Terenowym PZK w Gdańsku.


W dniu 14 grudnia 2023 w godzinach przedpołudniowych przed wejściem do biura Pomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Gdańsku, powstała nietypowa, bo krótkofalarska choinka świąteczna, zresztą jest to pierwsza choinka jaka kiedykolwiek powstała w naszym oddziale. Choinka już swoim wyglądem przypomina dwie anteny typu V. Ozdoby choinkowe na tej choince mają nawiązywać do naszego hobby, pomysłodawcą choinki jest Roman SQ2RH, a żywa choinka przyjechała tutaj aż z Bieszkowic.

Do akcji zostali zaproszeni członkowie i kluby POT PZK, czekamy na pomysłowe ozdoby choinkowe do soboty 23 grudnia 2023. Na początek na choince pojawiły się gwiazdki z logo PZK i znakami członków obecnego Zarządu POT PZK oraz kilku nowych tegorocznych nasłuchowców, kilka kart QSL z naszego biura QSL, kilka bombek choinkowych, jeden numer Świata Radio. Sąsiedzi z biura obok Fundacja im. Helen Keller, dorzucili dwie gaście czekoladowych cukierków.

Członkowie klubu SP2KAC w osobach Nestoriusz SP2XX i Andrzej SP2GOW, którzy przybyli dziś na umówione techniczne spotkanie klubowe, widząc co się święci wpadli na pomysł i zawiesili na naszej choince klubową kartę QSL oraz dwie lampy mocy wymontowane z klubowego wzmacniacza mocy KF, ponieważ nie mieli w klubie innych lamp, z tego też powodu gdzieś do połowy stycznia 2024 klub SP2KAC będzie pracował małą mocą, a może nawet QRP.

Zobaczymy na jakie inne pomysły ozdób choinkowych związanych z naszym hobby wpadną członkowie naszego oddziału. Jest jeszcze wiele miejsca, choinka znajduje się na pierwszym piętrze w Gdańsku przy ulicy Wita Stwosza 73/122, można tam podjechać w ciągu dnia i zawiesić swoją ozdobę, opisaną koniecznie znakiem nadawcy lub SWL.

Zdjęcia naszej choinki można już oglądać w naszym dziale Multimedia, katalog POT-PZK, link tutaj: Choinka POT-PZK 2023

Zapraszamy, za najbardziej oryginalną ozdobę choinkową, pomysłodawca choinki Roman SQ2RH przewiduje nagrodę niespodziankę.


Krótkofalarska choinka świąteczna powstała w Pomorskim Oddziale Terenowym PZK w Gdańsku.


Opublikował: Roman SQ2RH
Share this news: