Powrót

2022/07/20

Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców „RENIFER” w Bachorzu po raz szósty (14-16 czerwca 2019 r.)


W zeszłym roku minął hucznie nieobchodzony jubileusz zorganizowania po raz piąty na północy Polski międzyoddziałowych spotkań krótkofalowców. Również mało hucznie będziemy obchodzili fakt organizowania ich po raz szósty. Miał być drugi weekend czerwca, niestety znowu masowa impreza i spóźniona o niej informacja. Czyli w tym roku przypada na 14 –15 – 16. Oczywiście dniem głównym jest sobota.
Ci, którzy chcą przyjechać wcześniej, by sobie na spokojnie pogadać, przyjeżdżają już w piątek po 16:00 i wyczerpani rozmowami nocują. W sobotę zaczynamy o 9:00 otwarciem sekretariatu, z imprezą oficjalnie ruszamy o 11:00. Jak zwykle będą prelekcje, namiot na spotkania i mały lub większy handelek, kawa, herbata, ciastka, posiłki, ognisko. Oczywiście z soboty na niedzielę można też nocować. To nawet rozsądne, bo jak kto zażyje świeżego powietrza z jakimiś tam procentami (teraz pełno świństwa w powietrzu lata), to nie musi siadać za kółko i jechać ze szkodą dla siebie i innych. W tym roku są dwie organizacyjne zmiany. Pierwsza z ogniskiem – futer do grillowania zapewnią organizatorzy, udział w ognisku będzie kosztował symboliczną złotówkę (słownie – 1 zł), w myśl zasady, że jak coś jest bezpłatne, to potem nikt tego nie szanuje. Płatne przy wejściu na imprezę u wykidajły pilnującego kulturalnego zachowania w czasie nocnych harców.

Oto jak wyglądają inne koszty.
------------------------------
Opcja A - Przyjazd w piątek (kolacja), nocleg, wyjazd w sobotę (śniadanie, obiad) 102 zł
Opcja B - Przyjazd w sobotę (obiad, kolacja), nocleg, wyjazd w niedzielę (śniadanie) 102 zł
Opcja C - Przyjazd w piątek (kolacja), cała sobota (śniadanie, obiad, kolacja), wyjazd w niedzielę (śniadanie) = dwa noclegi 171 zł
Opcja D - Dla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad 28 zł
Opcja E - Dla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad i kolacja 45 zł
Dzieci do lat 4 bezpłatnie.

Ze względów organizacyjnych innych opcji z noclegami i posiłkami nie przewidujemy. Jedyne, co może się zmienić (i pewnie to nastąpi), to niższa opłata za posiłki dla dzieci do lat 12. Ale przyznaję się bez bicia, zapomniałem o tym w czasie negocjacji i muszę porozmawiać w tej sprawie dodatkowo. Od osób dorosłych, poza tymi, które uczestniczą w spotkaniu w ramach opcji A, B, C, D i E, będziemy przyjmowali darowiznę-wkład własny na rzecz organizacji MSK w wysokości 5 zł. Dzieci to nie dotyczy.
Wpłaty dokonujemy na konto Kuźnia Petroniusza – Usługi i Szkolenia Piotr Eichler, nr konta 10 1940 1076 3003 7195 0000 0000 z dopiskiem MSK Bachorze oraz jakie opcje i ile np. 2xA, 3xD, itp. Termin wpłat mija we wtorek 11 czerwca 2019 r. Osoby dokonujące wpłaty proszę o potwierdzenie tego faktu na maila mskbachorze@gmail.com z podaniem za kogo zrobiono zapłatę – z doświadczenia wiem, że jedna osoba płaci czasami za kilka. W mailu jest okazja złożenia życzeń do złotej rybki, typu kto z kim śpi.

UWAGA! Po zeszłorocznych perturbacjach kuchennych (bardziej przykrościach i nieporozumieniach oraz pretensjach do organizatorów – może i słusznych) W TYM ROKU NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI WYKUPIENIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU! Posiłki sobotnie w opcjach opłat D i E przygotowane, zagwarantowane, zapewnione – nazwijcie to jak chcecie – będą tylko dla osób, które dokonają wpłaty do 4 czerwca br. To druga, bardzo istotna, poza udziałem w ognisku, zmiana organizacyjna.
Osobom decydującym się na nocleg przypominam, że w pokojach nie wolno palić i używać czajników (są w budynkach miejsca wydzielone do zrobienia kawy czy herbaty). Napoje mocniejsze we własnym zakresie – organizatorzy są abstynentami ograniczonymi przepisami ruchu drogowego, a ośrodek nie prowadzi wyszynku.
Do stołówki pójdziemy w następujących godzinach (ci, którzy mają te posiłki wykupione, to chyba jasne):

w piątek:

- kolacja od 1800 do 1900

w sobotę

- śniadanie od 800 do 900
- obiad od 1400 do 1500
- kolacja od 1800 do 1900
- ognisko od 2100

w niedzielę:

- śniadanie od 900 do 1000

Oczywiście na terenie ośrodka, jak zawsze, będzie można sobie porozwieszać anteny, popracować z Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, wyskoczyć na pobliskie zamki (np. Charzykowy, Chojnice, Człuchów, Tuchola, Raciąż, Żalno, Debrzno, Kamień Krajeński) oraz takie różne inne.
To chwilowo tyle, jak coś mi się przypomni – dam wszystkim znać. Zapraszam na VI Międzyoddziałowe Spotkania Krótkofalowców „RENIFER” w Bachorzu.
Nadzorca ogniskowego wykidajły

Piotr Eichler SP2LQP
(nr telefonu można namierzyć w internecie, ale proszę nie dzwonić przed 1500, bo w pracy nie odbieram.)


Opublikował: SQ2RH na bazie danych archiwalnych
Share this news: