Powrót

2022/09/02

VIII Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców „Renifer 2022” – Komunikat nr 1


Szanowni potencjalni uczestnicy Renifera 2022 ! Witamy Was !

Powolutku – choć są sygnały, że niektórzy twierdzą, że dużymi – krokami zbliża się tegoroczne międzyoddziałowe spotkanie krótkofalowców w Swornegaciach „Renifer 2022”.
Odbędzie się 23-24-25 września 2022 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Psia Góra”. Adresu nie podajemy, bo będąc w Swornegaciach, trudno tam nie trafić. Są tablice kierujące do celu, a każdy mieszkaniec wioski wskaże, gdzie on jest.

Jak zawsze dniem głównym jest sobota i wtedy zjeżdża najwięcej osób, wszak nie każdy w ośrodku nocuje. A przyjechać można w piątek i w sobotę odjechać, nocować z soboty do niedzieli, a najwytrwalsi „zawodnicy” są od piątku do niedzieli. W niedzielę do mniej więcej godziny 11.00 z ośrodkiem się żegnamy.

Ceny i logistyka.

Noclegi są w domkach. Ich wygląd można sobie zobaczyć na stronie ośrodka (https://psiagora.pl/). Tam również widoczne są ceny. Najczęściej są wybierane przez uczestników domki typ A w cenie 240 zł doba. Może tu nocować maksymalnie 5 osób. Zasady wynajmowania domu są, jakie są i nie podlegają negocjacjom… Oto one. Całą należność za domek płaci jedna osoba, niezależnie od tego, ile osób w domku nocuje (przypominam – od 1 do 5). Wpłaty należy dokonać do 20 września 2022 r. Organizatorzy nie zajmują się dobieraniem „ekipy” w domku. Wynajmujący robią to we własnym zakresie.

Posiłki. Są, a jakże. Ośrodek ma własną kuchnię i stołówkę. Kawiarenkę też, ale o tym później. Mogą przygotować każdy posiłek. Dla mięsożerców i wegetarian – to miałem na myśli. Ceny: śniadania i kolacja po 26 zł, obiad 40 zł. Zasady korzystania z posiłków są następujące:

  1. Przymusu nie ma, by stołować się w ośrodku. Ale Ci, co już tu byli, wiedzą, że nikt głodny nie odszedł, a gotują smacznie. Jak kto sobie chce przyrządzić jedzenie w domku – jego wola. Można na obiad pójść do knajpy we wsi, będzie może regionalnie i ciekawie, ale na 100% drożej. Choć byli tacy, co chodzili i sobie chwalili.
  2. Można sobie wybrać posiłki, które zjemy w stołówce. Ale warunek jest jeden – trzeba to zgłosić do 20 września 2022 r. do ośrodka i w tym terminie dokonać wpłaty. Jeśli ktoś płaci za domek, robi to zusamen do kupy. W opisie przelewu trzeba jednoznacznie napisać, za co płacimy, np. domek 1 doba, 2 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacja. No i podać, kto wpłaca.

Miejsce spotkania. Część osób już je zna. Spora przestrzeń, grzybów można pójść szukać do lasu, nad jezioro na spacer, wykąpać się, nawet jakieś kajaki wypożyczyć. Można iść do wsi albo pojechać do Chojnic (muzeum zwiedzić, miasto zobaczyć) lub Człuchowa (zamek krzyżacki po rewelacyjnej rewitalizacji zwiedzić – warto!). Do swojej dyspozycji będziemy mieli namiot ze stołami i ławkami – będzie gdzie usiąść, napić się kawy lub herbaty i zjeść ciastko. Jeżeli ktoś przywiezie jakieś rzeczy przydatne w naszym hobby, których chce się pozbyć, to go na pewno spod namiotu nie wygonimy !

Przewidujemy prelekcje tematyczne (ile, kto i o czym będzie mówił – w trakcie uzgadniania). Będą się odbywały w „dużej świetlicy”, która będzie do naszej dyspozycji.

Nie przewidujemy tzw. pakietów powitalnych, zbiórek publicznych (darowizny przyjmujemy ) itp. rzeczy, ale dla przypadkowych wybranych przez organizatora osób spośród przybyłych dostaną się jakieś pamiątki ze spotkania. Ale to pod koniec sobotniego dnia, tak ok. 17-18 może się przytrafić.

Kawiarnia. Ośrodek ma taki przybytek. Można tam kupić kawę z ekspresu lub piwo, posiedzieć i pogadać. To szczególnie dla tych, którym nasza kawa nie będzie smakowała. My piwa i innych tego typu napojów nie będziemy sprzedawać (bo i po co to nam, kłopoty z tego mogą tylko być, jakieś pozwolenia trzeba załatwiać, a do tego nie mamy głowy). Zresztą we wsi są sklepy, a jeden – taki niby delikatesy, market spożywczy – to już na pewno.

Przebieg „Renifera”.

Jak zwykle będą prelekcje, o czym już pisałem. Możliwość pogadania między sobą – biorąc pod uwagę, że była pandemia i nie za bardzo dało się spotykać – bezcenna. Czy będą Cezary SP7UKL bądź Leszek SP1BKS, jeszcze nie wiemy. Powiadomieni będą, ale szczegóły nie są jeszcze znane. Będzie na pewno Paweł SP2FP i coś tam ze swoich rzeczy przywiezie.

Nie wiemy, czy będzie w sobotę ognisko/grill. Ośrodek jest w stanie sprzęt do tego wystawić i dać drewno, ale musimy wiedzieć, czy robić zaopatrzenie grillowe, w razie czego, ile zakupić i jakie produkty, jak to wyjdzie z finansowaniem grilla. Ale ostatnio zainteresowanie było nikłe taką propozycją spędzenia czasu i odpuściliśmy sobie ten punkt programu. Ci, co nocowali, woleli sobie pogadać w domkach.

Na zakończenie informacji

Organizatorzy będą wdzięczni, jeżeli na adres mailowy mskbachorze@gmail.com otrzymają informacje od koleżanek i kolegów, którzy będą nocowali na Reniferze, przyjadą tylko w sobotę oraz że będą korzystali z posiłków (jakich). Jeżeli ktoś pisze w imieniu kilku osób, niech nam też o tym powie. Mile widziane podanie znaków lub info, że się będzie z osobą (osobami) towarzyszącymi.

Wszelkie kolejne informacje będą pojawiać się na stronie spotkania – www.mskrenifer.pl – proszę na nią od czasu do czasu zaglądać. Forum SP7PKI traktujemy pomocniczo i tam pojawiają się jedynie informacje sygnalne, szczególnie dla tych, co to forum śledzą.

Plan spotkania Międzyoddziałowego Spotkania Krótkofalowców „Renifer 2022”

Piątek – przyjazdy osób nocujących od piątku – godziny popołudniowe, o 18.00 kolacja dla tych, co ją mają wykupioną

Sobota

8.30-9.30 – śniadanie (dla nocujących z piątku na sobotę)

10.30 – oficjalne otwarcie Renifera 2022

11.30-12.30 – prelekcja Romana SQ2RH pt. „Projekt TRX HuzarekDSP wraz praktycznym pokazem operacji na HDSP”

12.30-13.30 – prelekcja Dariusza SP2HQY pt. „Prawo do anten – Gdy przyjdą ci rozebrać antenę”

14.00-15.00 – obiad (oczywiście dla tych co wykupili ten posiłek)

15.30-16.30 – prelekcja Adama SQ1GPR „Praca terenowa SOTA – wrażenia, doświadczenia, podpowiedzi dla potencjalnych zdobywców szczytów)”

16.30-17.30 – prelekcja Przemka SP7VC pt. „Wyprawa radiowa do Skandynawii”

17.40 – zakończenie (a jakże, oficjalne) MSK „Renifer 2022”

18.00-19.00 – kolacja (znowu – dla tych co wykupili ten posiłek)

21.00 (opcja) – ognisko, jeśli będą chętni, bo trzeba kupić produkty, a zapas nie będziemy tego robić.

Niedziela – do godziny 11.00 – ci, którzy zostali na nocleg żegnają się ze sobą i wyjeżdżają z ośrodka

Zapraszamy na „Renifera 2022”, pozdrawiamy i do spotkania!

Organizatorzy

RENIFER 2022 już za nami, pogoda nawet dopisała, w tegorocznym spotkankiu udział wzięło około 80 osób, w tym 60 krótkofalowców.
O tym co się tam działo najlepiej opowie, foro i video relacja z MSK Renifer 2022 w Swornychgaciach przygotowana przez Radiowy Biuletyn Informacyjny w osobie Jerzego Kucharskiego SP5BLD:
https://www.youtube.com/watch?v=J0ZjzmDdeFM

http://www.rbi.ampr.org/news.php


VIII Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców „Renifer 2022” – Komunikat nr 1
Opublikował: SQ2RH
Share this news: