Powrót

2022/07/20

Zmiany na oddziałowej stronie WWW od 01/06/2017


Od 1 czerwca 2017 na stronie naszego oddziału pojawiły się istotne zmiany. W pewnym sensie można powiedzieć, że strona powstała od nowa, ponieważ do jej działania został użyty nowy system zarządzania treścią. Zmiany te spowodowane są w pierwszej kolejności wymogami bezpieczeństwa. Stary system od dłuższego czasu nie posiadał już wsparcia ani dostępnych poprawek zabezpieczeń, podobnie jak i użyte do budowy strony komponenty firm trzecich.

Różnice w stosunku do poprzednio użytego CMS'u są tak duże, że niemożliwa się okazała prosta konwersja treści starej strony do nowych struktur tabel. Oznacza to mozolne przenoszenie treści ze starej strony do nowej, przy minimalnym użyciu narzędzi automatyzujących prace. Jak to zwykle bywa, część modułów i wtyczek dostępnych dla starej wersji nie działa w nowej, zaś ich funkcjonalne odpowiedniki wymagają zupełnie innych rozwiązań programistycznych, miedzy innymi ze względu na zastosowanie PHP w wersji 7.1, a nie tak jak dotychczas 5.x oaz nowszej wersji bazy SQL.

Podobnie sprawa wygląda ze schematem graficznym - stary, schemat odchodzi w niepamięć - zastępujemy go nowym, który jest zgodny z urządzeniami mobilnymi. Konwersja treści do nowego szablonu zajmie sporo czasu, podobnie poprawianie zerwanych łącz i inne aktualizacje. Nowy szablon zawiera elementy responsywne i jest bardziej elastyczny - tak więc na stronie z czasem pojawią się moduły w bardziej przyjaznej formie. Nowa strona powinna też lepiej prezentować się na urządzeniach mobilnych. Ze strony zniknie na jakiś czas sporo informacji, ale być może pojawią się później lub będą nowe. Wszystko to, zależy od czasu, który będziemy mogli na to poświęcić.

Zapraszay do odwiedzin


Opublikował: SQ2RH na bazie danych archiwalnych
Share this news: