Najnowsze wiadomości14th IARU Region 1 ARDF Championships - Cetniewo, Poland 2003

W dniach od 6 do 11 września 2003 roku zostaną zorganizowane na naszym terenie XIV Międzynarodowe Mistrzostwa w Radiolokacji Sportowej (ARDF - Amateur Radio Direction Finding) I Regionu IARU Cetniewo 2003.Zawody te będą rozegrane na terenie powiatu wejherowskiego. Oficjalne otwarcie tych zawodów nastąpi w dniu 7 września 2003 na placu Wejhera w Wejherowie.Natomiast bazą hotelową będzie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Należy dodać, że tego typu zawody odbywają się w Polsce raz na kilka lat, a więc jest niebywała okazja, ...

Pogrzeb SP2G ex SP2WGZ

Ceremonia pogrzebowa śp. Jurka Mielnika SP2G ex SP2WGZ odbędzie się w dniu 18-06-2003 r. o godz. 09:30 w kościele pw. Św. Edmunda Bojanowskiego w Rumi przy ul. Fredry 26natomiast pochówek zaraz po Mszy Świętej na Cmentarzu Komunalnym w Rumi przy ul. Górniczej.Serdecznie zapraszamy w imieniu rodziny i naszej krótkofalarskiej społeczności.

SP2G ex SP2WGZ SK

14 czerwca 2003 roku po krótkotrwałej lecz wyczerpującej chorobie zmarł nasz kolega Jerzy Mielnik, SP2G ex SP2WGZKolega Jurek był jednym z bardziej aktywnych krótkofalowców z naszego QTH, często pracował pod różnymi znakami okolicznościowymi tj: 3Z0WM, 3Z0PP, SN0TR, SN2ID, OZ/SP2WGZ. Był wydawcą dyplomu "Dzień Niepodległości".Ostatnio zajmował się reaktywacją i propagował ideę odbudowy Morskiego Klubu Krótkofalowców. Kolega Jurek pełnił też funkcję skarbnika w OT9 PZK.Cześć Jego Pamięci!

II Kaszubskie Spotkanie Krótkofalowców - Wejherowo 2002

Podobnie jak w roku ubiegłym Zarząd OT PZK w Gdańsku wspólnie z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Krótkofalowców, Harcerskim Klubem Łączności SP2ZCE działającym przy Hufcu ZHP Rumi oraz innymi klubami krótkofalowców z Trójmiasta organizuje imprezę integracyjną pn. "II Kaszubskie Spotkanie Krótkofalowców - Wejherowo 2002".Spotkanie odbędzie się dniu 01.06.2002 w Wejherowie.W programie: godz. 11.00 - Msza Święta w kościele o. Franciszkanów w intencji krótkofalowców i ich rodzin; godz. 12.00 - zwiedzanie krypt klasztornych z grobami rodziny Wejherów i Przebendowskich; godz. 13.00 - zwiedzanie Kalwarii ...

Egzamin na Świadectwo Operatora kategorii A i B w Gdyni

W dniu 08 czerwca 2002 roku w budynku Akademii Morskiej w Gdyni przy ul. Morskiej (była Wyższa Szkoła Morska) odbędzie się egzamin na świadectwo operatora w służbie amatorskiej kategorii A i B. Planowane rozpoczęcie egzaminu od godz. 10.00.Organizatorem egzaminów jest Morski Klub Łączności "Szkuner" SP2ZIE.Opłaty ok. 100 zł za kategorię A oraz ok. 70 zł za kategorię B, obowiązkowo należy zaopatrzyć się w znaczki skarbowe za kwotę 5 zł.Wszystkich chętnych i przygotowanych kolegów nasłuchowców zapraszamy.