Pomorski Oddział Terenowy nr 09 Polskiego Związku Krótkofalowców
Od spotkań radiowych i tylko w eterze z wykorzystaniem kluczy telegraficznych, mikrofonów i komputerów, postanowiliśmy również spotykać się w plenerze, twarzą w twarz.
Geneza oraz krótki opis naszych spotkań plenerowych poniżej, a zdjęcia można zobaczyć w sekcji Multimedia.

Kaszubskie Spotkanie KrótkofalowcówPierwsze Kaszubskie Spotkanie Krótkofalowców odbyło się wiosną 5 maja 2001 roku w Wejherowie, wzięło w nim udział blisko 80 hobbistów z województwa pomorskiego i z zagranicy.
Organizatorem spotkania był Polski Związek Krótkofalowców Oddział Gdańsk przy współpracy klubów krótkofalarskich SP2PMW, SP2ZCE, Stowarzyszenia Kaszubsko Pomorskiego, Hufca Harcerskiego Rumia oraz Klasztoru FranciszkanówWejherowo.
Specjalnie na spotkanie przyjechał z Boliwii misjonarz, ojciec Euzebiusz.
Zjazd rozpoczął się mszą świętą w kościele klasztornym. Krótkofalowców przywitał gwardian, ojciec Przemysław Konkel. Eucharystię celebrowało czterech księży pasjonujących się krótkofalarstwem, w tym ojciec Euzebiusz, który na co dzień pracuje jako misjonarz w Boliwii. - Po trzech latach jestem ponownie w Polsce - mówi ojciec Euzebiusz, Zdzisław Konkolewski, wejherowianin. - Krótkofalarstwem interesuję się od dwunastu lat. Dla mnie nie jest to tylko hobby, ale też rzecz bardzo pomocna w mojej pracy misyjnej.
Krótkofalowcy zwiedzili krypty grobowe rodziny Wejherów, znajdujące się w podziemiach klasztoru. Byli też na Kalwarii Wejherowskiej. W harcerskiej bazie obozowej Cedron urządzili spotkanie integracyjne. Gościli tam również krótkofalowcy: Werner Kuhmel z Niemiec i Rosjanin, Timofiej Gritchouk.
Od 2001 roku w zasadzie co roku z małą przerwą w 2020 roku z powodu COVID kontynuujemy nasze KSK w różnych miejscach województwa pomorskiego.

Zapraszamy do galerii fotograficznej związanej tematycznie ze spotkaniami KSK: Zdjecia z KSK.


Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców - "RENIFER"Pierwsze Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców odbyło się w miejscowości Krojanty kolo Chojnic w dniu 23 sierpnia 2014 r.
Organizatorami tego spotkania są OT04, OT09, OT16, OT22, OT23 i OT26, a bezpośrednią siłą wykonawczą w osobach są SP2ALT oraz SP2LQP.
Kolejne edycje tego spotkania od roku 2015 do 2019 odbywały się w miejscowości Bachorze.
Od roku 2021 organizacja tego spotkania została przeniesiona do miejscowości Swornegacie.

Bezpośredni link do blogu o MSK http://mskrenifer.pl/

Zapraszamy do galerii fotograficznej związanej tematycznie ze spotkaniami MSK Renifer: Zdjecia z MSK Renifer.


Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców - "GRYF"Pierwsze spotkanie GRYF zorganizowane przez kolegów z Wejherowa odbyło się w 2020 roku nad jeziorem Orle. Wiosną 2021 roku grupa krótkofalowców z woj. pomorskiego, a dokładnie z Wejherowa postanowiła powtórzyć spotkanie GRYF ale już w ogólnopolskim charakterze pod nazwą Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców "GRYF 2021", spotkanie to odbyło się latem w Czymanowie w dniach od 29 lipca do 01 sierpnia 2021 roku, zaraz obok największej w Polsce elektrowni szczytowo-pompowej w Żarnowcu.
W tym drugim spotkaniu wzięło udział ponad 100 krótkofalowców, głównie z okolic i województwa pomorskiego, ale przyjechali też goście z całego kraju, jak i za granicy. Patronatem honorowym imprezy jest Wójt Gminy Gniewino, a patronatem medialnym jest Radio KASZEBE.
Więcej informacji: https://sp2gryf.prv.pl

Zapraszamy do galerii fotograficznej związanej tematycznie ze spotkaniami GRYF: Zdjecia z pierwszego spotkania GRYF-2020 nad jeziorem Orle.